برنامه تغذیه, مقالات و تحقیقات

برنامه غذایی هندوانه طبق محصولات کشاورزنت

برنامه غذایی هندوانه

برنامه غذایی هندوانه

اولین و مهمترین کار در کشت هندوانه انتخاب یک برنامه غذایی مناسب می باشد. هدف از انتخاب برنامه غذایی هندوانه بدست آوردن بالاترین تناژ در واحد سطح و تولید با کیفیت هندوانه میباشد. خواندن این مطلب به شما کشاورزان کمک خواهد کرد تا به بهترین برنامه غذایی مناسب برای کشت هندوانه برسید.

⇐⇐⇐افزایش محصول تنها با یک بار استفاده از کود های زیر

           کاپاد حاوی 50 درصد پتاسیم(برای خرید کلیک کنید)

 

           سکوئنشیال 2 با فرمول 40-20-10 حاوی 40 درصد پتاسیم (برای خرید کلیک کنید)

 

           سولفات پتاسیم 50 درصد اگریلایزر (برای خرید کلیک کنید)

 

          فتوپاد حاوی 50 درصد فسفیت پتاسیم (برای خرید کلیک کنید)

           کافیست یکبار امتحان کنید . . .

⇐⇐⇐خواندن مقاله آموزش کاشت بذر در سینی نشا را از دست ندهید⇒⇒⇒

برای دریافت بهترین برنامه غذایی هندوانه با کارشناسان کشاورزنت (09112736082-09917916682) تماس حاصل فرمایید.

برنامه-غذایی-خربزه-و-هندوانه

برنامه غذایی هندوانه 

1-یک هفته بعد از انتقال نشاء به داخل زمین 

در برنامه غذایی هندوانه به منظور تقویت گیاه چه در ابتدای زمان رویش میبایست از کود کامل فلورال 20 20 20 شرکت سیفو ایتالیا (دو و نیم کیلو)+به همراه میکروم حاوی عناصر ریز مغذی(بر،مس،منگنز،روی و . . .) (نیم کیلو)  در هکتار استفاده نمود.

2-ده روز بعد از نشاء

در برنامه غذایی هندوانه بعد از استقرار کامل نشا تقریبا حدود ده روز بعد از کشت و همزمان با آبیاری مرحله اول  به منظور تقویت سیستم ریشه ای و همچنین محلول سازی و سهولت در استفاده از عناصر موجود در خاک نیز بایست از کود آزومین حاوی ( 5درصد نیتروژن آلی، 10درصد کربن آلی ، 32%انواع آمینواسیدها)  3 لیتر در هکتار یا از کود گروول حاوی 50 درصد هیومیک و 20درصد فولویک اسید به میزان دو کیلوگرم در 200 لیتر آب برای یک هکتار  به صورت کود آبیاری استفاده نمود.

برای آشنایی با بهترین کود برای رشد هندوانه با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

3-مراحل اولیه ی رشد قبل از گلدهی    

در برنامه غذایی هندوانه استفاده از کود ماسیس بی سی حاوی 100 درصد جلبک دریایی به منظور افزایش قدرت رشد و گلدهی توصیه می شود. 

4-شروع میوه دهی 

هندوانه در طول میوه دهی، مثل هر دوره دیگر، به سه ماده مفید نیاز دارد. این عناصر شامل نیتروژن، پتاسیم و فسفر است. در این مرحله نیز بایست به منظو رآماده سازی شرایط مساعد برای میوه دهی از کودهای مکمل نیز استفاده نمود.برای این مورد نیز می بایست مجددا کود کامل فلورال 20 20 20 شرکت سیفو ایتالیا (دو و نیم کیلو)+  کود ماسیس بی سی حاوی(100درصد عصاره جلبک دریایی) (1لیتر)  در هکتار استفاده نمود.  استفاده از اسیدهای آمینه در شرایط میوه دهی باعث افزایش جذب سایر عناصر نیز می شود.

برای آشنایی با کودهای تقویتی هندوانه با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

5-اواسط میوه دهی  

در برنامه غذایی هندوانه استفاده از کود های کالسیسان حاوی (40درصد آمینو اسید،2.8درصد نیتروژن آلی، 10درصد اکسید کلسیم،2درصد اکسید منیزیم،10درصد کربن آلی) یا نئوبیت حاوی (15درصد اکسید کلسیم، 0.25 درصد بر) (3لیتر) در هکتار در این مرحله به منظور افزایش سایز میوه و جلوگیری از ترک خوردگی میوه و کله قندی شدن هندوانه توصیه می شود. 

برای آشنایی با کود برای رشد بوته هندوانه با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

6-اواسط میوه دهی و سایز گرفتن

در برنامه غذایی هندوانه به منظور افزایش سایز و باردهی میوه میبایست از کود پتاسیو حاوی (5درصد نیتروژن، 5 درصد فسفر، 41 درصد پتاسیم و عناصر ریز مغذی)  2 کیلوگرم در هکتار به همراه آلگاسیفو 3000( 1 لیتر) در هکتار استفاده شود. 

برای آشنایی با برنامه کوددهی هندوانه با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

7-قبل از چیدن میوه 

در برنامه غذایی هندوانه در این مرحله نیز  باید از  کود های پتاسیو شرکت ماسو اسپانیا  حاوی (5درصد نیتروژن، 5 درصد فسفر، 41 درصد پتاسیم و عناصر ریز مغذی)  2 کیلوگرم در هکتار  به صورت محلول پاشی  و یا وایت سول (سولوپتاس ) سیفو ایتالیا به میزان 10-15 کیلوگرم در هکتار به صورت آبیاری  به منظور  افزایش باردهی  استفاده نمود. 

گرد آورنده : شهریار رضایی، کارشناس گیاه پزشکی. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *