برنامه تغذیه, مقالات و تحقیقات

برنامه غذایی زعفران طبق محصولات کشاورزنت

برنامه غذایی زعفران

برنامه غذایی زعفران

اولین و مهمترین کار در مدیریت کشت زعفران انتخاب یک برنامه غذایی مناسب می باشد. هدف از انتخاب برنامه غذایی زعفران بدست آوردن بالاترین تناژ در واحد سطح و تولید با کیفیت میوه میباشد. خواندن این مطلب به شما کشاورزان کمک خواهد کرد تا به بهترین برنامه غذایی مناسب برای مدیریت کشت زعفران برسید.

برای دریافت بهترین برنامه غذایی مرکبات با کارشناسان کشاورزنت (09112736082-09917916682) تماس حاصل فرمایید.

برنامه-غذایی-زعفران

برنامه غذایی زعفران

1-قبل از کشت زعفران 

در برنامه غذایی زعفران به منظور آماده سازی زمین کشاورزی مطابق آزمایش خاک بایستی از کودهای شیمیایی به همراه کود های دامی به مقدار 20-30 تن در هکتار استفاده نمود. 

2-قبل از آبیاری

در برنامه غذایی زعفران قبل از آبیاری اول به عنوان کود سرک از کود ازته استفاده شود. 

برای اطلاع از برنامه کوددهی زعفران  با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

3- همراه با آبیاری اول

در برنامه غذایی زعفران، زعفران در طول مراحل اولیه رشد به منظور توسعه سیستم ریشه ای میبایست از کود های دارای هیومیک اسید استفاده نمود. به همین منظور از کود گروول حاوی 50 درصد هیومیک 20 درصد فولویک اسید 19 درصد پتاس و عناصر ریز مغذی به میزان 2-3 کیلوگرم در هکتار  استفاده شود.   

برای اطلاع از برنامه محلول پاشی زعفران با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

4-بعد از برداشت گل 

در برنامه غذایی زعفران استفاده از کود های فلورال حاوی 20 درصد نیتروژن، 20 درصد فسفر، 20 درصد پتاس به میزان 2.5 کیلوگرم  در هکتار به همراه 1-2 لیتر آزومین دارای 32 درصد آمینو اسید توصیه می شود.  

 

5-نیمه اول بهمن 

در برنامه غذایی زعفران به منظور تقویت گیاه زعفران میبایست از کود فلورال حاوی 20 درصد نیتروژن، 20 درصد فسفر، 20 درصد پتاس به میزان 2.5 کیلوگرم  در هکتار به همراه 1-2 لیتر آزومین دارای 32 درصد آمینو اسید  و یا به همراه آلگاسیفو 3000( 1 لیتر) در هکتار استفاده شود. 

برای آشنایی با کود npk برای زعفران با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

6-نیمه اول اسفند

در برنامه غذایی زعفران در این مرحله نیز  باید از  کود های پتاسیو شرکت ماسو اسپانیا  حاوی (5درصد نیتروژن، 5 درصد فسفر، 41 درصد پتاسیم و عناصر ریز مغذی)  2 کیلوگرم در هکتار  به صورت محلول پاشی  به همراه آلگاسیفو  به میزان 1 لیتر در هکتار به همراه کمپلکس ریزمغذی میکروم یک کیلوگرم در هکتار استفاده نمود. 

گرد آورنده : شهریار رضایی، کارشناس گیاه پزشکی. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *