برنامه تغذیه

برنامه کودی کیوی

برنامه-تغذیه-کیوی

برنامه کودی کیوی

اولین و مهمترین کار در مدیریت باغ کیوی انتخاب یک برنامه کودی مناسب می باشد. هدف از انتخاب برنامه کودی کیوی بدست آوردن بالاترین تناژ در واحد سطح و تولید با کیفیت میوه میباشد. خواندن این مطلب به شما کشاورزان کمک خواهد کرد تا به بهترین برنامه کودی مناسب برای مدیریت باغ کیوی برسید.

  

کافیست یکبار امتحان کنید. . .

بهترین کود برای درشت کردن میوه کیوی قرص جیبرلیک اسید اگریمن آلمان

کود درشت کننده کیوی

»»»خرید قرص جیبرلین از سایت کشاورزنت (اینجا کلیک کنید)«««

بهترین کود برای کیوی چیست؟(اینجا کلیک کنید)

برای دریافت بهترین برنامه کودی کیوی با کارشناسان کشاورزنت (09112736082-09917916682) تماس حاصل فرمایید.

برنامه کودی کیوی

1- چالکود

در برنامه کودی کیوی به منظور تقویت خاک و  تقویت گیاه در فصل زمستان از کود های فسفات200 گرم  و پتاس 150 گرم  و ازت 50 گرم به همراه  کود های پوسیده دامی و گوگرد به ازای هر درخت  با توجه به آزمایش خاک استفاده می شود.

برای آشنایی با بهترین کود کیوی با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

2- زمان تشکیل برگ

در برنامه کودی کیوی در این مرحله به منظور افزایش قدرت جوانه زنی جوانه ها و افزایش میزان رشد برگ ها  از کود کاملسیوکس امریکا  به مقدار 2.5 کیلوگرم در هکتار به همراه 2 لیتر آزومین و یا نیم کیلوگرم میکروم به همراه یک لیتر آزومین استفاده نمود.

برای آشنایی با بهترین برنامه کودی برای رشد کیوی با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

3- گلدهی

در برنامه کودی کیوی در مرحله ی گلدهی به منظور تامین تمامی عناصر و مواد مورد نیاز گیاه و جلوگیری از هرگونه تنش از کود آلگاسیفو 3000( 1-2 لیتر) در هکتار به صورت محلول پاشی استفاده شود.

بهترین کود برای کیوی چیست؟(اینجا کلیک کنید)

4-زمان تشکیل میوه

در برنامه کودی کیوی در این مرحله به منظور افزایش رشد و جلوگیری از ایجاد هرگونه تنش محیطی و تغذیه ای به گیاه و به منظور تکمیل فرایند تغذیه از کود آهن اس سیکس سیفو به میزان 2-3 کیلوگرم در هکتار به همراه هیومیک اسید گروول 2-3 کیلوگرم در هکتار و یا فنیکس سیلور 2-4 کیلوگرم در هکتار به صورت آبیاری استفاده شود.

برای آشنایی با کود افزایش باردهی کیوی با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

5-زمان رشد میوه

کیوی در طول دوره میوه دهی نیازمند یک کمپلکس کامل از مواد کودی میباشد. در برنامه کودی کیوی در این مرحله نیز بایست به منظور آماده سازی شرایط مساعد برای افزایش رشد میوه  و میوه دهی  از کودهای مکمل حاوی عناصر جلبک دریایی  نیز باید استفاده نمود.برای این مورد نیز می بایست از کود ماسیس بی سی ( 1 لیتر) در هکتار  استفاده نمود.

برنامه-کودی-کیوی

6-زمان درشت شدن میوه

در برنامه کودی کیوی استفاده از کود های  یا کا52 گرین 2لیتر در هکتار و یا 43-10-5 گرین 2-3 کیلوگرم در هکتار  به همراه آلگاسیفو 3000( 1 لیتر) در هکتار به صورت محلول پاشی  استفاده شود.

برای آشنایی با کود درشت شدن کیوی با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

7-رنگ دارکردن و پیش رس کردن میوه

در برنامه کودی کیوی استفاده از کود های پتاسیو حاوی (5درصد نیتروژن، 5 درصد فسفر، 41 درصد پتاسیم و عناصر ریز مغذی)  2 کیلوگرم در هکتار  به همراه ماسیس بی سی حاوی 100 درصد جلبک دریایی ( 1 لیتر) در هکتار به صورت محلول پاشی  استفاده شود.

 

 

گرد آورنده : شهریار رضایی، کارشناس گیاه پزشکی.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *