برنامه تغذیه, مقالات و تحقیقات

برنامه تغذیه ذرت طبق محصولات کشاورزنت

برنامه کود دهی ذرت

برنامه تغذیه ذرت

اولین و مهمترین کار در مدیریت مزارع ذرت انتخاب یک برنامه غذایی مناسب می باشد. هدف از انتخاب برنامه تغذیه ذرت بدست آوردن بالاترین تناژ در واحد سطح میباشد. خواندن این مطلب به شما کشاورزان کمک خواهد کرد تا به بهترین برنامه غذایی مناسب برای مدیریتمزارع ذرت  برسید.

برای دریافت بهترین برنامه تغذیه ذرت با کارشناسان کشاورزنت (09112736082-09917916682) تماس حاصل فرمایید.

برنامه-غذایی-ذرت

برنامه تغذیه ذرت

1- قبل از کاشت 

در برنامه تغذیه ذرت به منظور تقویت خاک و آماده سازی زمین کشاورزی برای کشت گیاه ذرت از کود های فسفات و پتاس و کود های پوسیده دامی و گوگرد قبل از کاشت  با توجه به آزمایش خاک استفاده می شود.

برای آشنایی با بهترین کود تقویتی ذرت با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

2- قبل از بذر پاشی  

در برنامه تغذیه ذرت در این مرحله به منظور افزایش قدرت جوانه زنی بذر از کود گروول و یا فنیکس سیلور استفاده می کنیم. طرز استفاده به این صورت که مقدار 200 گرم از کود را در 10 لیتر آب حل کرده و بر روی 200 کیلوگرم اسپری نمایید.  

برای اطلاع از بهترین زمان کود دهی ذرت با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

3- آبیاری اول     

در برنامه تغذیه ذرت در مرحله ی آبیاری اول میبایست به منظو رافزایش رشد و افزایش و تقویت سیستم ریشه از کودهای دارای هیومیک اسید مانند گروول و یا فنیکس سیلور به میزان 2-3 کیلوگرم در هکتار استفاده نمود. 

برای آشنایی با بهترین کود برای رشد سریع ذرت با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

4-مرحله شش برگی 

در برنامه تغذیه ذرت در این مرحله به منظور افزایش رشد و جلوگیری از ایجاد هرگونه تنش محیطی و تغذیه ای به گیاه و به منظور تکمیل فرایند تغذیه از کود کامل فلورال 20-20-20  به مقدار 2.5 کیلوگرم در هکتار به همراه 2 لیتر آزومین و یا نیم کیلوگرم میکروم به همراه یک لیتر آزومین استفاده نمود. 

برای آشنایی با نیاز کودی ذرت با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

5-زمان ساقه رفتن 

ذرت در طول دوره ساقه دهی نیازمند یک کمپلک کامل از مواد غذایی میباشد. در برنامه تغذیه ذرت  در این مرحله نیز بایست به منظور آماده سازی شرایط مساعد برای ساقه دهی  از کودهای مکمل حاوی عناصر جلبک دریایی  نیز باید استفاده نمود.برای این مورد نیز می بایست از کود ماسیس بی سی ( 1 لیتر) در هکتار به همراه کود کامل فلورال 20-20-20 به میزان 2.5 کیلوگرم در هکتار استفاده شود.  استفاده از اسیدهای آمینه و هورمون های گیاهی در شرایط ساقه دهی باعث افزایش جذب سایر عناصر  میشود.

برای آشنایی با بهترین کود برای ذرت با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

6-زمان ظهور ابریشم یا گل نر 

در برنامه تغذیه ذرت استفاده از کود های  کا52 گرین 2لیتر در هکتار و یا 43-10-5 گرین 2-3 کیلوگرم در هکتار  به همراه آلگاسیفو 3000( 1 لیتر) در هکتار به صورت محلول پاشی  استفاده شود. 

6-زمان شیری شدن دانه

در برنامه تغذیه ذرت استفاده از کود های  پتاسیو حاوی (5درصد نیتروژن، 5 درصد فسفر، 41 درصد پتاسیم و عناصر ریز مغذی)  2 کیلوگرم در هکتار و یا استفاده از کود وایت سول (سولوپتاس) شرکت سیفو ایتالیا حاوی 41 درصد پتاسیم سولفات به میزان 4-3 کیلوگرم در هکتار بصورت محلول پاشی   به همراه ماسیس بی سی حاوی 100 درصد جلبک دریایی ( 1 لیتر) در هکتار به صورت محلول پاشی  استفاده شود. 

برای آشنایی با بهترین کود برای رشد ذرت علوفه ای با کارشناسان کشاورزنت تماس حاصل فرمایید.

گرد آورنده : شهریار رضایی، کارشناس گیاه پزشکی. 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *